Registracija ir informacija: +370 37 730 525

background

Gydymas kraujo plazma naudojant naujausios kartos PRGF aparatą

2015-06-08 16:44:10

- Kraujo plazmos pagalba galimas visiškas prarasto kaulo atstatymas.Tai skamba lyg iš fantastikos srities, - sako A. Morkūnas, tačiau šiandien tai reali, natūrali procedūra, kuriai naudojami tik savi audiniai.                   

PRGF (angl. Plasma rich in Growth Factors) technologija - tai viena labiausiai jaudinančių šiuolaikinės medicinos naujovių, kurios metu iš kraujo plazmos ypatingai greitai atkuriamas kaulas ir minkštieji audiniai. Paimamas nedidelis kiekis paciento kraujo, iš jo frakcionuojant specialia centrifuga išskiriamos keturios kraujo frakcijos iš kurių svarbiausia antroji gausi trombocitų frakcija, kuri stimuliuoja gyjimą ir naujo kaulo susidarymą bei atnaujina minkštuosius audinius. Procesas yra saugus ir efektingas, nes naudojami savi organizmo resursai, nėra ligų perdavimo ar  atmetimo rizikos.  Remiantis 700 000 visame pasaulyje ištirtų žmonių atsiliepimais, yra žinoma, jog ši procedūra 100% nesukelia alergijos, nėra pastebėtas kitoks šalutinis poveikis. Odontologas sako, kad gydymas kraujo plazma gali būti taikomas praktiškai kiekvienam pacientui, jei tik yra poreikis.              

PRGF taikomas įvairiais klinikiniais atvejais, ypač tinka po sudėtingo dantų rovimo, taip pat implantacijos ir sinuso pakėlimo operacijų metu.  Kraujo plazma skatina ląstelių augimo procesą ir migraciją,  kaulo angiogenezę ir atsinaujinimą, taip pat mažina uždegimą, skausmą ir pagreitina minkštųjų audinių epitelizaciją.

Aparatas naudojamas ne tik odontologijoje, juo sėkmingai koreguojamos kosmetinės veido problemos, atjauninama oda, sustabdomas plaukų slinkimas ir t.t. Gydytojas A. Morkūnas ką tik lankėsi intensyviuose kursuose Eduardo Anitua Biotechnologijų institute Vitorijos mieste, kur mokėsi PRGF technologijos pritaikymo galimybių ir technikos, ir žada praplėsti paslaugų spektrą.