Registracija ir informacija: +370 37 730 525

background

Kaip prižiūrėti dantų implantus

2015-10-22 16:06:33

Dantų implantai - tai didelė investicija į gražią šypsena, kuriai taikant tinkamą priežiūrą gali trukti visą gyvenimą. Implantų privalumai - suteikia komfortišką jausmą burnoje lyginant su protezais, palengvina kramtymo, kalbos funkciją ir suteikia žmogui gallimybę pasitikėti savimi bei džiaugtis gražia šypsena. Norint užtikrinti implantų patvarumą, reikėtų užtikrinti teisingą asmeninę ir profesionaliąją burnos higieną.

                          

   Igalaikio rezultato užtikrinimui būtina paciento motyvacija ir asmeninė implantų higiena. Norint prailginti dantų implantų patvarumą ir sėkmingą funkcionavimą reikia žinoti:

  1. Draudžiama implantų valymui naudoti smeigtukus, sąvaržėles ir kitus metalinius daiktus, kurie gali subraižyti metalinius paviršius ir skatinti apnašų kaupimąsį ant jų.
  2. Dantų šepetėlis. Kasdienei implantų priežiūrai rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį. Valant šepetėlio šereliai kontaktuoja su metaliniais paviršiais 45 laipsnių kampu, taip sumažinant jų subraižymo ir minkštųjų audinių pažeidimo riziką. Vieno danties šepetėlis palengvina pavienių implantų ir tarpdančių apie juos priežiūrą. Implantų priežiūrai taip pat galima naudoti elektrinius šepetėlius. Jais burną valyti paprasčiau, todėl net apie 95 % pacientų tokį valymo būdą vertina palankiai. Elektrinio šepetėlio šereliai kaip ir rankinių turi būti minkšti.
  3. Dantų pastos. Ir su rankiniais, ir su elektriniais šepetėliais dantų pastos neturėtų būti abrazyvios. Taip pat rekomenduojame naudoti dantų pastas be fluoridų arba kaitalioti dantų pastas be fluoridų ir su fluoridais. Mūsų rekomendacija - dantų pastos LEBON.
  4. Tarpdančių šepetėliai. Tarpdančių šepetėlį reikia naudoti vieną arba du kartus per dieną sunkiai prieinamiems tarpdančiams valyti. Dėl implantų ir atramų paviršių subraižymo rizikos rekomenduojama naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela yra padengta nailono sluoksniu. Šepetėlio dydis turi būti parenkamas pagal tarpdančio plotį.
  5. Burnos irigatorius. Jis švelniai ir efektyviai išvalo apnašas. Jeigu apnašos tinkamai nepašalinamos, rūgštys – apnašų bakterijų apykaitos produktai – pažeidžia dantenas. Prasideda dantenų uždegimas, jos kraujuoja. Ilgainiui uždegimas plinta giliau ir pažeidžia kaulą aplink implantą. Atsiranda periimplantito (implantą supančių audinių uždegimo) tikimybė ir net rizika prarasti implantą.

 

Reikėtų nepamiršti, kad neužtenka tik laikytis asmeninės implantų higieninės priežiūros, nes pats pacientas gali pašalinti tik minkštą apnašą, o profesionalūs burnos higienistai gali pašalinti kietas apnašas (dantų akmenis), kurie yra sudaryti iš maisto likučių ir bakterijų. Jie kaupiasi ant dantų ir po dantenomis ir gali sukelti uždegimą. Todėl reikėtų suprasti burnos higienos svarbą ir jos teikiamą naudą implantų patvarumui. Profesionaliosios burnos higienos atlikimo periodiškumas nesiskiria nuo natūralių dantų ir yra rekomenduojamas atlikti du kartus per metus.